O czasopiśmie


 Jurnla of Urban Ethnology

 
Redaktor czasopisma:  dr hab. Róża Godula-Węcławowicz, prof. IAE PAN
ISSN: 1429-0618
Języki publikacji: głównie polski oraz czeski , słowacki, angielski. Abstrakty i słowa kluczowe w języku artykułu i w języku angielskim.
Częstotliwość publikacji: rocznik  
 

 Kontakt:     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.       telefon: +48 12 422 48 65


 

Journal of Urban Ethnology jest rocznikiem, pismem otwartym dla badaczy miejskiej kultury, zarówno w jej wymiarze teoretyczno-metodologicznym, jak i szczegółowej analizy aspektów kultury miasta. Do 10 nr. pismo było wydawane przez Polskie Towarzystwo Etnologii Miasta, a obecnie Redakcja mieści się przy Pracowni Etnologii w Krakowie, Ośrodka Etnologii i Antropologii Współczesności IAE PAN. JUE znajduje się w bazie Web of Science, na liście ERIH Plus w grupie najważniejszych czasopism narodowych w danej dziedzinie nauki. Czasopismo jest także indeksowane przez Index Copernicus (GICID: 71.0000.1500.0648), znajduje się  na ICI Journal Master List. Za opublikowanie artykułu w JUE autor uzyskuje 10 punktów (zgodnie z punktacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: lista ERIH, kategoria NAT).