O czasopiśmie


Fasciculi Archaeologiae Historicae

 
Redaktor czasopisma:  Piotr Strzyż
Zastępca redaktora: Kalina Skóra
ISSN: 0860-0007
Języki publikacji: angielski, niemiecki, francuski Streszczenia w języku polskim
Częstotliwość publikacji: Rocznik  

Platforma OJS

 

 Kontakt:     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.       telefon: +48 42 6846196


 

Tematyką, zgodnie z tytułem czasopisma, jest tzw. archeologia historyczna, od starożytności po czasy nowożytne. Preferowane są zagadnienia związane z historią uzbrojenia i dawnej wojskowości, od lat będące jednym z głównych tematów badań uprawianych w Oddziale Łódzkim Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Innymi, wiodącymi tematami są m. in. architektura, zwłaszcza architektura militarna, numizmatyka, człowiek i natura oraz historia włókiennictwa. Od kilku lat artykuły są tak dobierane, aby każdy zeszyt mógł otrzymać indywidualny tytuł.

Artykuły drukowane są w językach kongresowych. Do tej pory 51% artykułów wydano w języku angielskim, 26% - w języku francuskim, 16% - w języku niemieckim i 6% - w języku rosyjskim.

Wśród autorów są archeolodzy i historycy z Austrii, Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście z Polski. Dzięki takiemu doborowi autorów, Fasciculi Archaeologiae Historicae jest czasopismem, w którym poglądy wymieniają naukowcy z Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej.

Elektroniczne wersje artykułów z czasopisma "Fasciculi Archaeologiae Historicae" są dostępne na platformie RCIN

Redakcja informuje iż dla czasopisma "Fasciculi Archaeologiae Historicae" została zainstalowana platforma Open Journal System dedykowana do publikacji w otwartym dostępie. Dostosowano platformę graficznie i technicznie dla potrzeb czasopisma. Uruchomiono w pełni funkcjonalny system zarządzania czasopismem od przesłania treści przez autora, proces recenzowania, korekty do publikacji na stronie www.

Platforma OJS

Zdigitalizowano i udostępniono przez platformy Open Journal System oraz Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych tom 29 z 2016 i tom 30 z 2017

Prace były realizowane w ramach zadania: "Digitalizacja bieżących tomów czasopisma "Fasciculi Archaeologiae Historicae" i ich udostępnienie przez platformę Open Journal System - typ zdania: Digitalizacja publikacji i monografii naukowych w celu zapewnienia i utrzymania otwartego dostępu” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działalność upowszechniającą naukę w ramach umowy Nr 980/P-DUN/2016.

logo mnisw