O czasopiśmie


Ethnologia Polona

Redaktor czasopisma: Anna Szymoszyn (od 2015 )
 
PL ISSN 0137-4079
Język publikacji: angielski, z dopuszczalnością innych języków kongresowych, streszczenia w języku polskim
Częstotliwość publikacji: Rocznik
 

KontaktTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

Ethnologia Polona, rocznik naukowy o charakterze ogólnośrodowiskowym, (także w rozumieniu międzynarodowym), jest wydawany od 1975 r. przez Instytut Archeologii i Etnologii PAN. Czasopismo znajduje się na liście recenzowanych i punktowanych czasopism naukowych w bazie ERIH. Publikuje artykuły z zakresu etnologii i antropologii kulturowej, metodologii badań tych dyscyplin, ich pogranicza  z innymi dziedzinami humanistyczno-społecznymi. Teksty edytowane są głównie w języku angielskim, z polskimi streszczeniami, ale dopuszczane są również inne języki kongresowe.

Od 2007 r. czasopismo zostało sprofilowane tematycznie. Każdy rocznik poświęcony jest osobnym zagadnieniom podejmowanym w polskiej i światowej etnologii oraz antropologii kulturowej i społecznej. W tomie wyodrębniono miejsce na materiały z badań aktualnie prowadzonych przez polskich etnografów/etnologów, tak w kraju jak i poza nim, oraz recenzje książek rodzimych autorów .

Ethnologia Polona od 2016 roku znajduje się na ministerialnej liście B czasopism naukowych (13 pkt.). Indeksowana jest w kilku bazach, m.in. Pol-index, PBN, Google Scholar, BazHum, Index Copernicus.