Studium Doktoranckie

pioro strona


Kierownik Studium

Dr hab. Elżbieta MAZUR prof. nadz. PAN


Warszawa
tel.: 22 624 - 01 - 00, wew.14                                      
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Informacje o studium

Od 1979 r. działa w Instytucie Studium Doktoranckie, które początkowo kształciło słuchaczy w zakresie archeologii, oraz historii kultury materialnej, a obecnie w zakresie archeologii i etnologii. Wielu dyplomantów Studium uzyskało zatrudnienie zarówno w IAE PAN, jak w innych instytucjach naukowych. Staramy się aby od roku 2013, były przyjęcia również w zakresie historii kultury materialnej.

 

Doktorantom zapewniamy opiekę najwybitniejszych specjalistów wymienionych dziedzin. W trakcie toku studiów możliwe jest uzyskanie grantów "Adulescentia est tempus discendi" na finansowanie badań naukowych, oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych pracowników oraz uczestników studiów doktoranckich Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty.

Ośrodki IAE PAN mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu, możliwe jest więc znalezienie promotora pracującego w jednym z tych miejsc, co znacznie ułatwia kontakty z naszymi naukowcami.

Wysokość opłaty za jeden rok studiów wynosi 2300 zł (istnieje możliwość rozłożenia na raty). Pieniądze te przeznaczone będą na sfinansowanie kosztów obrony rozprawy doktorskiej.

 

 

 

Home Instytut Studium Doktoranckie