Witamy na stronach IAE PAN


Kierownik Studium

Dr hab. Elżbieta MAZUR prof. nadz. PAN


Warszawa
tel.: 22 624 - 01 - 00, wew.14                                      
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Informacje o studium

Od 1979 r. działa w Instytucie Studium Doktoranckie, które początkowo kształciło słuchaczy w zakresie archeologii, oraz historii kultury materialnej, a obecnie w zakresie archeologii i etnologii. Wielu dyplomantów Studium uzyskało zatrudnienie zarówno w IAE PAN, jak w innych instytucjach naukowych. Staramy się aby od roku 2013, były przyjęcia również w zakresie historii kultury materialnej.

 

W roku akademickim 2012/2013, na wszyskich latach Studium Doktoranckiego kształci się 36 osób.

Doktorantom zapewniamy opiekę najwybitniejszych specjalistów wymienionych dziedzin. W trakcie toku studiów możliwe jest uzyskanie grantów "Adulescentia est tempus discendi" na finansowanie badań naukowych, oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych pracowników oraz uczestników studiów doktoranckich Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty.

Ośrodki IAE PAN mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu, możliwe jest więc znalezienie promotora pracującego w jednym z tych miejsc, co znacznie ułatwia kontakty z naszymi naukowcami.

Wysokość opłaty za jeden rok studiów wynosi 2300 zł (istnieje możliwość rozłożenia na raty). Pieniądze te przeznaczone będą na sfinansowanie kosztów obrony rozprawy doktorskiej.

 

 

 

Nowości Wydawnicze

Image Caption

Origines Polonorum t. VIII - Międzyrzecz...

Image Caption

Całownie. A Final Paleolithic and ...

Image Caption

Klasztor Premonastratensów w Białobokach...

Image Caption

Pieczyngowie. Koczownicy w krajobrazie politycznym i kulturowym 

Logowanie do Witryny

Home Instytut pl Instytut Studium Doktoranckie